صفحه اصلی اخبار مکتوبات صوت و تصویر نشست ها
  • ۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير
  • اِثَّلاثا ١٢ رمضان ١٤٣٦
  • Tuesday, June 30, 2015
کد خبر: 204 زمان مخابره: 1391/12/28 16:18
حجت‌الاسلام سید محمود مرویان‌ حسینی :

سیره اهل بیت (ع) الگویی جامع از سبک زندگی اسلامی است


سیره و معارف اهل بیت (ع) الگویی جامع از سبک زندگی اسلامی است.

سیره اهل بیت (ع) الگویی جامع از سبک زندگی اسلامی است

 

به گزارش هویت ما به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام سید محمود مرویان‌ حسینی در سلسله همایش‌های خانواده رضوی که به همت مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: باید برای زندگی سالم و توأم با الگوی اسلامی، زندگی دنیایی را مقدمه‌ای برای آخرتمان قرار دهیم.

 

وی با بیان این‌که فرهنگ بیگانه غربی در حال تغییر ذائقه مردم در جوامع مختلف است، افزود: فرهنگ غربی با الگوسازی در پوشش، آرایش، مسکن و معماری، مصرف‌گرایی، سبک ازدواج و آموزش، فرهنگ اسلامی و ایرانی را تحت تأثیر قرار داده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی تصریح کرد: در این راستا باید با توجه به شرایط و مقتضیات زمان، الگویی از منابع فرهنگ غنی اسلامی و دینی استنباط و استخراج کرد.

 

مرویان‌حسینی دین اسلام را الگوی کامل جوامع بشری دانست و افزود: پیامبران و ائمه اطهار (ع) و پیشوایان دینی ما انسان‌های بی‌نظیری در تاریخ بوده‌اند چراکه آن‌ها با بهره‌گیری از شیوه و تعالیم اسلام ناب محمدی سبک زندگی خود را برگزیده‌اند.

وی تأکید کرد: نحوه زندگی ائمه اطهار می‌تواند بهترین آموزش و الگو برای مردم در عصر حاضر باشد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی، پرهیز از اسراف، کار و تلاش، صله‌رحم، نقش‌پذیری در خانواده، احترام به بزرگ‌ترها، محبت کردن به فرزندان از اهداف یک زندگی اسلامی و کامل است.

در ادامه حجت‌الاسلام محمد ضیایی، کارشناس و متخصص طب اسلامی مهم‌ترین رکن زندگی اسلامی را خانواده عنوان کرد و گفت: تربیت صحیح فرزندان می‌تواند به عنوان الگوی مدیریت اسلامی در خانواده مطرح باشد.

 

وی افزود: خانواده‌ها در شرایط حساس فعلی که هجمه‌های فرهنگی وجود دارد، تهذیب نفس را باید در راستای توانمندسازی ارکان خانواده خود به عنوان یک اولویت مهم سبک زندگی در نظر بگیرند.

ضیایی تأکید کرد: از منظر اسلام عنصر خانواده زمینه‌ساز اصلی رشد و تعالی مبانی اجتماعی عنوان شده و این رکن اساسی در تشکیل یک خانواده مستحکم و منسجم اسلامی نقش بسزایی دارد.

کلید واژه
 
  twitter linkedin google-buzz facebook digg cloob afsaran
نظرات بینندگان
باقر 1393/2/20 - 14:33
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment تشکر از شما

نظر شما
نام:
captcha
کد امنیتی:
ایمیل:
نظر:Page Generated in 0.3281 sec